DSP’li Aksakal’dan Kürt sorunu yorumu: ‘İzmir’de, Sivas’ta yok, nedense Diyarbakır’da var herhalde’

İZMİR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gecikmeli başlayan İzmir mitinginde AK Parti İzmir Milletvekili adayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir adayı, Gençlik Kolları Genel Lideri Eyyüp Kadir İnan ve AK Parti Vilayet Lideri Bilal Saygılı ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da konuşma yaptı.

KOCA: MARAŞ SARSINTISI SONRASI SIHHAT TERTİBİ EKSİKLİĞİ YAŞANMADI

AK Parti milletvekili adayı Kasapoğlu, CHP’yi amaç alarak, “İzmir’i köleleri olarak görenler inşallah 14 Mayıs’ta o ağır uykularından uyanacaklar değil mi?” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ise Maraş merkezli sarsıntıların akabinde “hiçbir sıhhat tertibi eksikliğinin yaşanmadığını” savundu.

Koca, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tabirleriyle Türkiye Yüzyılı kimlik siyaseti yerine birlik siyasetini, kutuplaştırma siyaseti yerine bütünleştirme siyasetini, inkar siyaseti yerine kucaklama siyasetini, tahakküm siyaseti yerine özgürlük siyasetini, nefret siyaseti yerine sevgi siyasetini tesis etmenin ismidir. Türkiye Yüzyılı, fanatizmin yerine insani pahaları ve hakkı teslim etmenin öne çıktığı periyodun ismidir. Bu vizyona sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur” sözlerini kullandı.

HAMZA DAĞ: RAHATSIZ OLAN BİR YUNANİSTAN BİR DE SİZ OLURSUNUZ

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise 14 Mayıs’ın “PKK ve FETÖ ile iş birliği yapanlardan hesap sorma günü” olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ da konuşmasında muhalefeti maksat alarak, “Şu körfezde TCG Anadolu’yu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak ben buradan, birilerine hoş bir bildiri vermek istiyorum. 9 Eylül günü şu meydanda konuşma yapan arkadaşlar; 15 Mayıs, Yunan’ın İzmir’e çıktığı tarihte TCG Anadolu işte burada olacak. TGC Anadolu burada olunca bundan rahatsız bir Yunanistan olur bir de siz olursunuz siz” sözlerini kullandı.

AKSAKAL: BUGÜN EMPERYALİST ATAĞA GÖĞSÜMÜZÜ SİPER ETTİK

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ise “demokratik solcular” olarak Erdoğan’ın yanında olduklarını belirterek, “Bugün demokratik solcular olarak bu emperyalist akına göğsümüzü siper ettik. Onun için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alıyoruz. Atatürk’ün kurduğu partiden evvel Atatürkçüleri temizleyenler şimdilerde terörist baronlarıyla birlikte, onların talimatlarıyla Amerikalı ve Avrupalı akıl hocalarıyla birlikte Atatürk’ün ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan Cumhuriyet ile hesaplaşma peşindeler” dedi.

Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını ileri süren Aksakal, “Sırrı Sakık ‘100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz’ demişti değil mi, HDP’li Sancar ise ‘Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz zira amaçlarımız aynı’ dedi. Birebir vakitte PKK’nın siyasi ayağı olduğunu söylediğim HDP’nin amaçları neydi. Özerkliği tam uygulayacağız diyorlardı, Kemal Bey de birebirini söylüyor. Kürt sorunu diyorlar, bu sorun İzmir’de yok, Sivas’ta yok, birçok vilayette yok, nedense Diyarbakır’da var herhalde. Mecliste bir arada çözeceğiz diyorlar, tıpkı şeyi Kemal Bey de söylüyor” tabirlerini kullandı.

“Bu maksatlar emperyalist işgale karşı duran Hasan Tahsin’in torunlarıyla örtüşüyor mu?” diyen Aksakal, “Bu gayeler İzmir’in dağlarında çiçekler açtıran Çakıcı Mehmet Efe’nin torunlarının maksatlarıyla örtüşüyor mu? Kıbrıs Barış Harekatı’nı yapan bu ülkenin en düzgün siyasetçilerinden olan Ecevit’in yol arkadaşlarının amaçlarıyla örtüşüyor mu? Biz onun için buradayız” biçiminde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir