Bahçelievler’de kadın cinayetinde dehşete düşüren ifade

BAHÇELİEVLER’de, birlikte yaşadığı Özbekistan asıllı Umıda Tulyaganova’yı (40) taşla öldürüp parçaladıktan sonra buzdolabına koyan İstek Beler(61)’in savcılıktaki tabirinde pişman olmadığını belirterek, “Keşke bu ayda yapmasaydım günah oldu. Pişman değilim üstüme geldi. Canım istedi yaptım. Olayı tasarlamadım”  dediği öğrenildi.

“BANA KIZIP, BAĞIRIYORDU”

Bahçelievler‘deki konutunda İstek Beler, tartıştığı Tulyaganova’yı taşla öldürüp kollarını gövdesinden ayırdı, kestiği modülleri da çöp poşetlerine doldurarak buzdolabına koydu. İhbar üzerine meskene gelen polis takımları, öldürülen bayanın cesedini bulurken İstek Beler gözaltına alındı.  Emniyetteki süreçlerinin akabinde Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edilen Beler’in, savcıya verdiği sözde pişman olmadığını belirterek, “Cinayette kullandığım taşı olaydan 3 ay evvel balkonun kapısına koymuştum. Umıda ile vakit zaman tartışıyorduk ne olur ne olmaz diye taşı koydum. Olaydan bir gün evvel çektiğim krediyle ilgili tartışmıştık, meskene haciz gelecekti bunun için bana kızıp, bağırıyordu” dediği kaydedildi

“PİŞMAN DEĞİLİM ÜSTÜME GELDİ”

“Daha sonra o gidip uzandı” diyen Beler, “Ben de taşı alıp 5 kez başına vurdum. Bana ‘Seni seviyorum aşkım ne olur yapma’ diyordu. Sonra boğazını sıktım, hala sesi geliyordu. Öldürmek için hayli uğraştım, tahminen bir saat uğraşmışımdır, dokuz canlıydı. Her yer kan olmuştu. Sonra kollarını kestim, maksadım kokmaması için büsbütün parçalayıp buzdolabına koymaktı. Denedim fakat parçalayamayınca gidip testere aldım. Sonraki gün gidip para çektim banka borcunu ödeyip icrayı kaldırdım. Ramazan ayında öldürdüm. Keşke bu ayda yapmasaydım günah oldu. Pişman değilim üstüme geldi. Canım istedi yaptım. Olayı tasarlamadım” dedi.

Savcı Beler’in tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Sulh Ceza Hakimliği, İstek Beler ‘Canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme’ suçundan tutuklandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir