Sırt ve Bel Ağrılarından Kurtulmak İçin Deneyebileceğiniz 8 Egzersiz Hareketi

Uzun çalışma saatleri, günlük işlerin telaşı yahut sıhhat sorunlarından ötürü pek çok beşerde sırt ve bel ağrıları meydana gelmiş olabilir. Hakikat idmanları yaparak bu ağrıları en aza indirmek isterseniz ayrıntılar için içeriğimize ?

1. Sfenks duruşu

Sırt ve bel ağrıları için en ülkü hareketlerden biri olan sfenks duruşu, omurga ve kalçalarınızı güçlendirirken göğüs ve karın bölgenizi de esnetir. Bu hareketi bilhassa sabah kalktığınızda en az 5 dakika bu konumda kalacak formda yaparsanız gün içinde farkı hissedebilirsiniz.

2. Balasana

Bilindik bir yoga durumu olan balasana, bilhassa boyun ve sırt bölgesini gevşetmek için ülkü bir harekettir. Bu konumda en az 5 dakika boyunca kalarak tüm sırt kaslarınızı gevşetebilirsiniz.

3. Kedi / inek duruşu

Özellikle bel bölgesinde oluşan ağrılar için hayli tesirli olan bu hareket ile birebir vakitte sırt ve boyun bölgenizi de esnetmiş olursunuz. Her bir konumda en az 5 dakika durarak yapabilirsiniz.

4. Hamstring esnetme hareketi

Bir bacağınızı yerde dümdüz bırakın (dümdüz yapamıyorsanız bükebilirsiniz) öbür bacağınızı ise üst kaldırarak esnetebildiğiniz kadar esnetin. Bu hareket bel bölgesinde oluşan ağrılar için en tesirli idmanlardan biridir.

5. Çift diz hareketi

Yere uzanıp, dizlerinizi göğsünüze çekerek yapabileceğiniz ve bilhassa sırt bölgeniz için tesirli olacak bu hareketi tek sette 20 – 30 saniye boyunca yapabilirsiniz.

6. Psoas hareketi

Bu durumda her bacak için birer dakika kalarak bel ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

7. Kurbağa pozu

Özellikle sırt ve boyun bölgesi için tesirli olan bu hareketi yapmak için dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı kaldırarak karşıya hakikat bakın. Bu hareketi en az 30 saniye boyunca yapın.

8. Üçgen duruş

Bel bölgesi için daha tesirli olan bu hareketi yapmak için bacaklarınızı, omuz genişliğinden daha fazla olacak biçimde açın ve dizlerinizi bükmeden tek kolunuz havada tek kolunuz ayak bileğinize değecek halde eğilin. Hareketi her bir bacak için 30 saniye boyunca tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir