Mustafa Elitaş’tan ‘koltuk sevdası’ yorumu

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
AK Parti Nevşehir Vilayet Başkanlığı tarafından düzenlenen bir dizi programa katılmak üzere Nevşehir’e gelen, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş birinci olarak partisinin vilayet başkanlığını ziyaret etti.

Daha sonra Topuzluhan Toplumsal Tesisleri’nde partililerle bir ortaya gelen Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya siyasi tarihinde eşi görülmemiş başarılara imza attığını, hiçbir seçimde kaybetmediğini söyledi.

Yerel seçimlerde de AK Parti’nin sandıktan muvaffakiyetle çıkacağını belirten Elitaş, şunları kaydetti:

“Seçim bittiği gün sonraki seçime hazırlanan bir siyasi partiyiz. Gönüllere girmesini, onlarla bir olmayı bilen bir siyasi partiyiz. Sandığa giden, sandıktaki sonuçları da demokratik haklarını da koruyan bir siyasi partiyiz. O yüzden 23 gün içerisinde uğraş göstermemiz gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın en büyük yapıtı AK Parti’dir. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yol arkadaşı olabilmek, beldemizin mamur olabilmesi için yaptığımız hizmetlerle anılmak bizim için büyük memnunluk kaynağıdır. Cumhur İttifakı’nın paydaşı olabilmek için kaybettirmeye pozisyonlu olmamak lazım. Bu davaya mani çıkarmaya çalışanların yanında durmamalısın. ‘Biz Cumhurbaşkanı’mızı çok seviyoruz, bize oy verin, kazanırsak tekrar AK Parti’ye geçeriz’ diyorlar, yok o denli bir şey. Cumhurbaşkanı’mızın yol arkadaşları koltuk sevdasında olanlar değil, dava şuuruna inanmış insanlardan oluşmaktadır. Bu şuurda olmayanların bizim yanımızda yeri yok. Diğer partiye gideceksin, onlarla birlikte ihtiraslarını tetikleyecek, nefsini kabartacak ve sonra da intikam hissiyle kaybettirmek için çaba göstereceksin.”

AK Parti Nevşehir Belediye Lider Adayı Dr. Mehmet Savran ise, “Bizim davamız hiçbir vakit şahsi olmadı olmayacakta. Bizim kederimiz memleketimizin, ülkemizin değerli, dürüst, çalışkan beşerler tarafından yönetilmesi oldu. Bizler aday olmayı düşünürken de, seçimlere girerken de daima bu noktada ilerliyoruz. Bu yolda bize en büyük gücü veren, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan akabinde Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Dünya Liderliği yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok paha verdiği ve güç aldığı değerli teşkilatlarımızdır. Onlarla daima alandayız ve emeklerine şahitlik ediyoruz. Kerameti hiçbir vakit kendimizde görmedik. Keramet birliktelikte, beraberlikte ve çok çalışmaktadır diyor ve çalışmaya devam ediyoruz. Seçimler için önümüzde çok kısa bir vakit kaldı. Teşkilatlarımızın tüm kademeleri ile birlikte alanda çalışıyoruz. Sandıklar açılana kadar yorulmadan çalışacağız. Zira, bu kentin Ak Belediyeciliğe, Gerçek Belediyeciliğe muhtaçlığı var.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir