Ekrem İmamoğlu’nun davası öncesi Kartal Kaymakamlığı’ndan ‘toplanma ve basın açıklaması’ yasağı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin akabinde ‘iktidarın manipülasyonla kazanamadığı seçimi, YSK kararıyla iptal ettirerek kazanmak istediğini’ belirtmesinin akabinde ‘YSK üyelerine hakaret’ savıyla dava açılmıştı.

Dava öncesi Kartal Kaymakamlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki duruşması nedeniyle ‘toplanma, basın açıklaması ve şov yürüyüşü’ yapmayı yasakladı.

İmamoğlu’nun ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açtığı davada yargılanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın bugün yapılacak duruşmalarını takip etmek için Anadolu Adliyesi’ne gidenlerin adliyeye girişi engellendi.

Dava İmamoğlu’nun katılması beklenmiyor.

“ADLİYE ETRAFINDA BULUNMAYI YASAKLAMAK NE DEMEK?”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Resmi yazıyla! adliyeye girmek, davayı takip etmek ve adliye etrafında bulunmayı yasaklamak ne demek? Korkmayın biz halkız ve haklıyız ve elbette kazanacağız. 16 milyon kazanacak, 85 milyon kazanacak!” dedi.

“AKP’Yİ KORKUTTU”

Öte yandan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’in imzasını taşıyan ilgili belgeyi paylaşarak “Davasına sahip çıkanlar AKP’yi korkuttu! Ekrem İmamoğlu davası için adliyenin olduğu Kartal’da özel bir günlük yasaklar ilan edildi” sözlerini kullandı.

TOPLANMALAR BAŞLADI

İmamoğlu’na takviye için geldikleri adliyeye alınmayan yurttaşlar Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda toplanmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir