CHP’li Gürsel Erol: ‘Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’da İBB’nin yürüttüğü Elazığ Gazi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının temel atma merasimine katıldı.

Elazığ sarsıntısında hasar gören ve İBB tarafından yenilenen okul binasının temel atma merasiminde konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şunları söyledi:

“Çok kısa ve öz konuşacağım. Elazığ’da 20 belediye var. 20 belediyenin 20’si de Cumhur İttifakı. Bizim, en son seçime kadar 20 belediyenin 20’sinde bir tane meclis üyemiz bile yoktu. Bırakın belediye başkanını… Birinci kez, Millet İttifakı’ndan sadece kent merkezinde; 4 tane belediye meclis üyesi seçtik. Yani tesir alanımız bu, Elazığ’da.

“İKTİDARDA NELER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜN”

Ama düşünün ki AK Parti, Türkiye’de en güçlü olduğu vilayette yaşanan problemler karşısında aciz ve çaresiz kalırken, eğitim hayatına katkı verecek okulları yapmazken, biz muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, belediye liderlerimiz yetişti ve el attı. Bu ne demek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün.

Bu okulu yaptırmanın kıssası çok farklı. Sarsıntı sonrasında, 30 milletvekilimiz; yerinde incelemeler yapmak üzere Elazığ’a geldiler. Yaptığımız incelemeler sonucunda ve sürecinde, AK Parti milletvekilleri, dediler ki; ‘CHP milletvekilleri gezmeye gelmiş lakin, biz isteriz ki gelip de Elazığ kamuoyuna bir okul da biz yapıyoruz desinler’ diye bir beklentiye soktular.

İstanbul Büyükşehir Belediyemizi aradık, İzmir Büyükşehir Belediye Liderimizi aradık, Ankara Büyükşehir Belediye Liderimizi aradık. Hepsi, ‘Elazığ’a hizmet etmek bizim için onurdur’ diyerek; bir değil üç okul yaptırma kararı verdiler.

Bugün Ekrem Liderin yaptığı okul sadece bir okul değil. Okulun ismi tek. Tek yapı ölçeğinde Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin dahi yapamadığı en büyük boyutta okul. Olağan 24 derslik bir okul yaptığınızda bu okul ile kıyasladığınızda, Elazığ’a 10 okul kapasitesinde CHP’nin… Sırf eğitim gayeli değil. Burada köy enstitülerinin mantığı var. Eğitim-öğretim, mesleksel yeterlilik, donanım, el sanatlarının geliştirilmesi… Bu; CHP’nin bu bölgedeki model okulu olarak, bize kazandırdılar. Okulumuzun güzel olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir