Bisikletiyle işe giderken kamyonet çarptı, yaşamını yitirdi

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak çalışan Ayser Büyükyıldız (36) dün bisikletiyle işe gittiği sırada şimdi plakası ve şoförü öğrenilemeyen kamyonetin çarpmasıyla hayatını yitirdi.

Büyükyıldız’ın cenazesi, hastanedeki merasimin akabinde memleketi Yalova’ya gönderildi. Ayser hemşireyi memleketinde ailesi ve sevenleri son seyahatine uğurladı. Tabutuna Türk bayrağı örtülen Büyükyıldız, öğlen vakti kılınan cenaze namazının akabinde Paşaköy Mezarlığı’na defnedildi.

“MEMLEKETİNE ATAMA İÇİN GÜN SAYIYORDU”

Cenaze merasiminde konuşan Ayser hemşirenin ağabeyi Muhammet Büyükyıldız, kardeşinin misyon mühletinin dolduğunu, tayinle Yalova’ya gelmek için gün saydığını söyledi.

13 yıllık hemşire olan kardeşinin, 5 yıldır Van’da vazife yaptığını lisana getiren Muhammet Büyükyıldız, “Yalova’ya atamasını bekliyordu. Vazife mühletini doldurmuştu. Buraya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyordu. Bayramdan sonra yanına gidecektik, o bize geldi. Olmadı, göremedik. Çok merhametli, hayat dolu bir insandı. Kendisinden gücenmiş olan hiç kimseye denk gelmedik. Tanıyan, bilen kim varsa hakkını helal etsin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir